Nijerya’daki menenjit salgını: 438 ölü

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Nijerya’daki menenjit salgını: 438 ölü hakkındaki son gelişmeler ve detaylar yazımızın devamında.
Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, ülkede son bir hafta içinde 102 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle menenjitten ölenlerin sayısının 438'e yükseldiği ifade edildi. Ülkede 3 bin 959 kişinin söz konusu salgına

Haberi Kaynağından Detaylı Okumak için TIKLAYIN

Nijerya’daki menenjit salgını: 438 ölü Haberi hakkında diğer aramalar, detayları ve daha fazlası için uzmanasor.org tıklayın
Batı Afrika ülkesi Nijerya’da menenjit salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 438’e yükseldi.

Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, ülkede son bir hafta içinde 102 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle menenjitten ölenlerin sayısının 438’e yükseldiği ifade edildi.

Ülkede 3 bin 959 kişinin söz konusu salgına yakalandığı belirtilen açıklamada, bu kişilerin yüzde 11’inin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca vatandaşlara, salgınla mücadele kapsamında hastanelere giderek kontrolden geçmeleri çağrısında bulunuldu.

Ülkede, 2015’te menenjite bağlı 131 ölüm vakası yaşanırken, 2016’da bu sayı 33’e düşmüştü.

Beyinden başlayarak tüm vücuda yayılan hastalık, hava yoluyla bulaşarak çeşitli sakatlıklara ve ölüme yol açabiliyor. Yetkililer, hastalıktan aşılanarak korunmanın mümkün olduğunu ifade ediyor.

Konu Hakkında Uzman Doktorlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Soru / Yorum