Editörün Seçtikleri

Anasayfa » Dermatoloji » İstanbul’da Aynı Gün Hızlı Saç Ekim Merkezleri ve Yöntemleri

İstanbul’da Aynı Gün Hızlı Saç Ekim Merkezleri ve Yöntemleri

fue-sac-ekimi
Saç ekimi, ülkemizde son yıllarda gittikçe yaygınlaşan bir uygulamadır. Saçsızlığa en kalıcı yöntem saç ekimi olarak kabul edilir. Bu işlem neticesinde kalıcı olarak saçlarınıza kavuşmanız mümkün. Ülkemizde bu uygulamanın başarılı bir şekilde yapılıyor olması ve bu işlemin diğer ülkelere göre ucuz olması, yabancı hastalarında ilgisini çekmiştir.

Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi kısaca, saçlı bölgeden alınan dokunun, saçsız alana nakledilme işlemene denir. Genellikle ense bölgesi donör(verici bölge) olarak kullanır. Eğer hastanın ense bölgesinde yeterince kıl kökü yoksa, diğer bölgelerden de alım yapılabilir. (örnek: göğüs bölgesi). Bu yönteme FUE denir. Gerek işlem sırasındaki kolaylığı gerekse alınan sonuçların doğal olmasından dolayı genellikle FUE yöntemi kullanılmaktadır.

FUE yöntemi öncesinde FUT yöntemi kullanılıyordu. FUT, şerit şeklinde dokuların alınması ve saçsız alana nakledilmesi işlemine denir. Bu işlem dikişlidir. İyileşme süresi ve sonuçları FUE yöntemine göre daha dezavantajlıdır.

FUE saç ekimi esnasında hastaya lokal anestezi uygulandığı için, hasta herhangi bir acı duymaz. Ekilen saçlar uzadıktan sonra normal saç gibi tıraş edilebilir. Sonuçlar tamamen doğal görünümlü olur. Tabi burada seçtiğiniz saç ekim merkezinin konusunda uzman olması önemli rol oynamaktadır. FUE tekniği ile Saç Ekimi dışında kaş ekimi, sakal ve bıyık ekimi yapılmaktadır. Bu bölgelerde ekim sonrası doğal görünüm elde edilir.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Yaptırmak ve bilgi almak için 05519073068


Yazar Hakkında: uzmanasor
Benzer Yazılar
İlginizi Çekebilir
  • Heliocare Güneş Kremi

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Footer Menü 1
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 1)
Footer Menü 2
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 2)
Footer Menü 3
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 3)
Footer Menü 4
Menü özelliğini panelden aktif etmeniz gerekmektedir. (Footer Menü 4)
Tema Tasarım | Osgaka.com