Dr Murad Cilt Bakım Ürünleri

Konu Hakkında Uzmanlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Dr Murad Cilt Bakım Ürünleri

Dr Murad Cilt Bakım Ürünlerini kim kurdu? 

Ülkemizde en popüler dermokozmetik cilt bakım ürünleri arasında yer alan Dr Murad Ürünleri  çok renkli bir kişiliğe sahip olan ve hem Eczacı hem de Tıp Doktoru ve dermatolog olan , dünyaca ünlü Dr Murad Dermokozmetik Cilt Bakım ürünlerinin kurucusu Dr Murad Howard diyor ki:

Dr Murad

Dr Murad Howard

“Bana göre gerçek güzellik; sağlıklı, doğal ve bir o kadar da anlamlı bir yüz ifadesidir.  Gerçek güzelliğe ulaşabilmeniz için size tavsiye edeceğim 3 “olmazsa olmaz” adım var;

1- Cilt bakım ürünlerinizi gece ve gündüz aksatmadan kullanınız.
2- Gıda takviyelerinizi düzenli olarak alınız.
3- Her ne olursa olsun hayattan zevk alabilmek için kendinize zaman ayırınız.

Şu an incelemekte olduğunuz web sayfamızda yer alan ürünler, benim kendi hastalarıma önerdiğim, SPA merkezlerimde kullanılan ve dünyanın dört bir yanındaki cilt bakım uzmanlarına dağıtımı yapılan ürünlerdir. Bu ürünlerin formüllerini bizzat kendim hazırladım ve test ettim. İşte bu nedenle ürünlerden elde edeceğiniz sonuçlardan memnuniyet duyacağınıza eminim. Dr Murad olarak önerdiğim 3 önemli adımı düzenli şekilde uygulamak için kendinize sadece şu soruyu sorun:
“Benim için dünyadaki en önemli kişi kim?” Cevap “BEN” olmalı!”

Dr. Howard Murad
Dermatolog, Eczacı.

Dr Murad Howard kimdir ?

Howard Murad,  Queens, New York’ta büyüdü ve ilk mezuniyet derecesini Brooklyn Collage Eczacılık Fakültesi ’nden aldı. Daha sonra California Universitesi, Irvine Tıp Fakültesi’ne devam eden Dr. Murad, stajını, New York’ta Queens Hastanesi’nde tamamladı.

Stajını tamamladıktan sonra askeri doktor olarak Amerikan ordusuna katılan Dr. Murad, 1967’de Vietnam’a asker olarak gitmesinin ardından bir yıl sonra Ft. Louis, Washington’a atandı. 1969-1972 yılları arasında UCLA Veteran’s Administration Hastanesi’nde dermatoloji ihtisasını tamamladı.

Dr. Murad, 1972 yılında ihtisasını tamamlamasının ardından, Westchester California’da kurduğu 2 odalı ilk ofisinde, 1 hemşire ve 1 hasta ile işe başladı. Yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda 1995 yılında, Southern California civarındaki El Segundo’da yer alan yeni ofisine taşındığında, hasta sayısı 50 bin kişiden fazlaydı.

80’lerin ortasında Dr. Murad, gelen hastaların önceliklerinde değişim olduğunu fark etti. Hala klasik dermotoloji tedavisi ( akne, cilt kanseri, sedef hastalığı vb.) için çok sayıda hasta gelmesine rağmen aynı sayıda kişi, koruma sağlayan cilt bakımı için de geliyordu. Özellikle insanlar, yaşlanma etkilerine karşı herhangi bir tedavi olup olmadığını öğrenmek için gelmeye başlamıştı.

1989’da, koruma sağlayan cilt bakımı ihtiyacı ile gelenlerin sayısı artık ihmal edilemeyecek kadar artmıştı. Bu sene içerisinde Dr. Murad, ilk üç ürününü geliştirdi.

 

Dr Murad Redness Therapy

Bunlar; Oily Prone Skin Formula (Yağlanmaya eğilimli ciltler için formül), Skin Smoothing Cream (Cilt pürüzsüzleştiren formül) ve Age Spot and Pigment Lightening Gel (Yaşlılık lekelerinin ve pigmentlerin rengini açan jel) idi. Dr Murad’ın böylece başlayan değişim hareketi, cilt bakımı ve dermatolojiye bugünün anlayışını kazandırdı.

Bu üç ürünün formüllerinden geliştirilerek üretilen ve bugün piyasada olan Dr. Murad’ın diğer ürünleri, hala en çok satanlar arasında yer alıyor. Şu anda estetisyenler ve dermotologlar için 60’tan fazla Murad® cilt bakım ürünü bulunuyor.

Dr. Murad, ilk Medikal Day Spa’yı 1988’de Brentwood, California’da açarak en az cilt bakım ürünleri kadar önemli bir trend yarattı.

Hayatını, insanların ciltlerini, sağlıklı ve güzel hale getirmeye adayan Dr. Murad bunu, vücudun içinden ve dışından uygulanan programlarla gerçekleştirdi.

Yıllarca, her çeşit cilt tipi ve cilt rahatsızlığını yaşayan kişileri tedavi ettiği için hastalarının ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu çok iyi anlayıp ona göre bir bakış açısı geliştiren Dr. Murad, teoriyi pratiğe dönüştürerek en sık karşılaşılan problemlere karşı formüller geliştirdi.

Los Angeles California’da Dermatolog, Eczacı ve UCLA  Dermatoloji Profesörü Dr. Murad, aynı zamanda 2004 yılının Nisan ayında kitapçılarda yerini alan “Wrinkle-Free Forever” ve takip eden “Cellulite Solution” kitaplarının yazarı. Amerika CNN Today Show’da, Time View’da ve 40’ı aşkın sağlık ve güzellik programında, sağlık için vazgeçilemez, eşsiz Su Prensibi ( The Water Principle ) kavramını insanlarla paylaştı.

Dr Murad Cilt Bakım Seti

Dr Murad Cilt Bakım ürünlerinin gelişimi 

 

1988 | Medical-Day-Spa Merkezi’ni kurdu.

 

1989 | Dr. ünvanlı kozmosötik cilt bakım ürünlerini geliştirdi.

 

1989 | AHA içeriklerini profesyonel cilt bakım ürünlerinde kullandı.

 

1992 | Anti-oksidan, anti-inflamatuvar ve nemlendirici içerikleri, tüm cilt bakım ürünleriyle birleştirerek,  “The Murad Recipe” olarak bilinen reçeteyi oluşturdu.

 

1995 | Internal Skincare® Supplement – Cilt Bakım Gıda Takviyelerinin geliştirilmesine öncülük etti.

 

1998 | Cilt bakım ürünlerinde “Nar”ın antioksidan gücünü kullandı.

 

2003 | Hücresel su kaybını yaşlılık ve hastalıklar ile ilişkilendirerek, bilimsel çalışmalara dayanan  “The Cellular Water Principle™” – Su Prensibini geliştirdi.

 

2005 | The Cellulite Solution kitabında ayrıntılı olarak bahsettiği, selülit ve çatlak izlerinin azaltılmasında bilimsel olarak kanıtlanmış bir metod geliştirdi.

 

Dr. Murad’ın ödülleri

 • Seçkin Mezunlar Bilim Ödülü, Lauds&Laurels UCI Mezunlar Derneği (Mayıs 1998).
 • Yılın Adamı Ödülü Çocuk Vakfı (Haziran 1999).
 • Estetik Endüstürüsü’ne yardım ve bağlılığından dolayı verilen Kristal Ödül, Uluslararası Estetik Kongresi (Kasım 2000).
 • Birinci Altın Yıldız Ödülü, Los Angeles Big Sisters namına
  Dr. Howard Murad’a verildi (Haziran 2000).
 • Dr Murad Amerika’nın en iyi dört dermatologundan biri olarak ilan edildi, Vogue Magazin (Ağustos 2001).
 • Editörün Seçtikleri Ödülü, En İyi Exfoliating Body Cleanser-En İyi Soyucu Etkili Vücut Temizleyicisi-Allure
  Magazin (Ekim 2002).
 • İnsaniyet Ödülü , Murad® Okul Sonrası Eğitim Programı için (Haziran 2003).
 • Editörün Seçtikleri Ödülü, En İyi Acne Body Wash-Akne Vücut Temizleyici Ödülü-Day Spa Magazin (Aralık 2003).
 • Sağlıkta En İyi Ödülü– Sağlıklı Günler İçin Murad® Medikal Spa, Day Spa Magazin  (Aralık 2003).
 • En İyi Güzellik Ürünü, Moisture Silk Eye Gel-Göz Çevresi Şişkinliklerine Karşı Göz Jeli-InStyle Magazin (Nisan 2004).
 • 2004 Sağlıklı Güzellik Ödülleri, Best Anti-Aging Acne Treatment-En iyi Anti-Aging Etkili Akne Tedavi Ürünü, Self Magazin (Mayıs 2004).
 • En İyi Tedavi Ödülü, Murad® Vitamin C Infusion Facial Treatment-C Vitaminli Haftalık Bakım Kürü, Vogue (UK)
  (Haziran 2004).
 • Editörün Seçtikleri Ödülü, En İyi Energizing Pomegrenate Cleanser-Enerji Veren Nar Özlü Temizleyici-Allure Magazin (Ekim 2004).
 • Editörün Seçtikleri Ödülü, En İyi Neutrilizing Treatment Powder-Nötralize Ederek Tedavi Eden Toz, Day Spa Magazin (Aralık 2004).
 • Editörün Seçtikleri Ödülü, Murad® Gıda Takviyeleri-Salon Plus Magazin (Ocak 2005).
 • En İyi Dudak Ürünü Ödülü, Soothing Lip Therapy-Yatıştırıcı Dudak Tedavisi, Newsweek (10 Haziran 2005).
 • 2005 İleri Görüş Ödülü, Spa Finder tarafından verildi- Los Ageles, Medi-Spa Konferansı (Şubat 2005).
 • Dünyanın En İyi Dermatoloğu Ödülü, The London Times,
  26 Mart 2006

Dr Murad Cilt Bakım Ürünleri nerede satılır? 

Ülkemizde bir çok dermokozmetik üründe olduğu gibi Dr Murad Cilt Bakım ürünleri de eczane raflarında bulunmakta.  Bunun yanında online dermokozmetik satışı yapan güvenilir sitelerde de Dr Murad ürünlerini uygun fiyat ve koşullarla satın almanız mümkün.  Dr Murad ürünleri ülkemizde Kozmoklinik adlı bir şirket tarafından pazarlanmakta.  Ünlü Manken Ebru Şallı Murad ürünlerinin Türkiye’deki reklam yüzü olarak tanınmakta.

Konu Hakkında Uzman Doktorlara Soru Sormak için TIKLAYIN

Soru / Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir