Uzmana Sor Son Haberler
Uzmana Sor Son Haberler

Adam & Eve Oteli Sky Airlines ve GTI Travel Sahibi Kayı Group iflas etti

Sky Airlines ve GTI Travel gibi şirketleri bünyesinde bulunduran, ve Adam & Eve otelini yapan Kayı Group İflas ettiğini açıkladı. […]

08 Haziran 2013 - 21:55 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi. A+A-


adameveSky Airlines ve GTI Travel gibi şirketleri bünyesinde bulunduran, ve Adam & Eve otelini yapan Kayı Group İflas ettiğini açıkladı. İşadamı Talha Görgülü ve kardeşlerinin sahibi olduğu Kayı Group, iflas etmelerine gerekçe olarak ise bankaların tutumunu gösterdi. Şirket ile bağlantılı tur ve uçak bileti satın alan müşteilerin sigorta kapsamından olduğunu ve önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğini açıkladı.

Geçen günlerde faaliyetlerini durduran Sky Airlines ve GTI Travel’i bünyesinde bulunduran Antalya merkezli Kayı Group, 26 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Kayı Gruptan yapılan yazıyı açıklamada şöyle denildi:
Kayı Group kurulduğu 1987 yılından günümüze, aralıksız olarak 26 yıldır, ülkemiz için dünya çapında markalar yaratmak, Türk turizmine hizmet etmek ve insanımıza istihdam yaratmak için büyük bir fedakârlıkla çalışmıştır.

Maalesef yatırım planlarımızda öngörülemeyen aksaklıklar olmuştur. Yine de tüm zorluklara rağmen ayakta kalma arzumuz varken, bazı bankaların katı ve finansal gerçeklerle uyuşmayan tutumları nedeniyle mağdur olmuş bulunuyoruz.

Ülkemize Adam & Eve, Sky Havayolları ve GTI Travel gibi pek çok uluslararası ödüle sahip markalar armağan eden bir grup olarak; bulunduğumuz an itibariyle, bankaların sözlerinde durmamaları ve anlaşmalarına uymamalarından dolayı operasyonlarımızı durdurmak zorunda kaldık. Türkiye’ye mal olmuş bu markaları yaşatabilmek için çok çaba sarf ettik. Devletimizin bürokrasisinden sektörün tüm kademelerine kadar her kesime başvurduk. Özellikle sektör derneklerinin başkanları ile sürecin tamamını, en ince ayrıntısına kadar görüştük, anlattık. İlgili sektör dostlarımız süreci bilmektedirler. Ancak, değerli markalarımızı kurtarmamız, konaklama sektörünün çoğunluğunun dışında, gerekli desteği alamadığımızdan, mümkün olmadı.

Altını çizmek isteriz ki, şu ana kadar GTI markamızdan hizmet ve ürünlerimizi satın almış müşterilerimizin tümü sigorta kapsamındadır. İflas sigorta şirketlerimiz Hansa Mercur ve Tourvers şirketleridir. Hansa Mercur ve Tourvers ile anlaşmalarımızdan doğan tüm ödemelerimizi yapmış bulunmaktayız ve tüm yasal sorumluluk bu iki uluslararası şirkete aittir. Sıkıntı yaşayan müşteri ve acentelerin Hansa Mercur ve Tourvers ile irtibata geçmelerini önemle rica ederiz.

Şu ana kadar tüm destinasyonlardan yolcularımızın geri dönüşü sorun çıkmaksızın devam etmektedir. Thomas Cook ve Öger Tours ile yapılan ortak çalışmalar ile en büyük destinasyon olan Türkiye’den dönüşler emniyete alınmıştır. Yapılan çalışmalar dışında herhangi bir şekilde beklenmedik bir aksilik olması halinde yukarıda belirtilen GTI Travel’in iflas sigorta şirketleri ‘yasal’ sorumludur. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Karşıyaka’da İbriçiç henüz bekleneni veremedi Karşıyaka’da İbriçi...

Ergin KARATAŞ/İZMİR,(DHA)- PTT 1’inci Lig’de şam...

TFF, Letonya heyetine yemek düzenledi TFF, Letonya heyetine yem...

Konya-DHA(fotoğraflı) Türkiye ile Letonya arasında bugün oyn...

Alanya’ya şehit ateşi düştü (2) Alanya’ya şehit ate...

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI Dargeçit’te şehit olan Emniy...

İnşaat işçilerinin ücret eylemi İnşaat işçilerinin ücret ...

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY,(DHA)- AKSARAY’da Çevre ve Şehi...

Tartıştığı eşini başından vurarak öldürdü Tartıştığı eşini başından...

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de 32 yaşındaki Mesut Bor...

Doğum gününde denizde cesedi bulundu Doğum gününde denizde ces...

h9akan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’da balıkç...

Kız yüzünden cinayete 15 yıl Kız yüzünden cinayete 15 ...

Doğan BİLMEZ/KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ’de, kız yü...

Tüketicilerden dosya masrafı için oturma eylemi Tüketicilerden dosya masr...

Edip TEKİN/BURSA, (DHA)- BURSA Tüketiciler Derneği üyeleri, ...

Kocaeli’de doktor ve hemşireye şiddete protesto Kocaeli’de doktor v...

DERİNCE(Kocaeli),(DHA)- TÜRK Tabipler Birliği Kocaeli Tabip ...

Van Gogh’a ait olduğu iddia edilen eser 6 aydır incelenemedi Van Gogh’a ait oldu...

Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT,(DHA) -TOKAT’ta polis tarafınd...

Magazin HABERLERİ